PORADY I WSKAZÓWKI, KTÓRE UŁATWIĄ CI CODZIENNE ŻYCIE

Urządzenia połączone Candy są pełne niespodzianek i nadszedł czas, aby je wszystkie odkryć!
Niezależnie od tego, czy chodzi o inteligentne rozwiązanie ograniczające marnowanie żywności, nieoczekiwaną metodę gotowania czy idealny cykl dla Twojej ulubionej jedwabnej spódnicy, na Candy App czeka na Ciebie cały świat ekskluzywnych treści. Odkryj wszystkie Candy Porady & wskazówki i dowiedz się, jak w pełni wykorzystać potencjał połączonych urządzeń, aby Twoje codzienne życie stało się inteligentne i łatwe.

PORADY I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRANIA

Pralki

 

CZYM JEST TWARDOŚĆ WODY 

Twardość wody wskazuje stężenie rozpuszczonego w niej wapnia, magnezu i innych minerałów i zależy od źródła poboru wody. Wartość ta ma znaczenie nie tylko przy wyborze wody, którą pijemy, ale także przy praniu, ponieważ twardość wody wpływa na zdolność wody do reagowania z mydłem. W rzeczywistości, im twardsza jest woda, tym większa będzie redukcja siły czyszczącej detergentu. Będzie się on mało pienił i pozostawiał osady mineralne (“wapień”) na powierzchniach, z którymi wejdzie w kontakt.

 

USUWANIE PLAM Z CZEKOLADY 

Aby usunąć czekoladę, nałóż na nią mieszaninę wody i mydła w proszku, pozostaw na pół godziny, a następnie wypierz ubranie w pralce.

 

USUWANIE PLAM Z SOSU POMIDOROWEGO 

Usuń nadmiar sosu wodą, a następnie natychmiast polej go mydłem marsylskim lub kilkoma kroplami płynu do naczyń i pozostaw na kilka minut. Jeśli plama wyschła, pocieraj ją mieszanką wody, sody oczyszczonej i soli, a następnie wypierz w pralce.

Suszarki do ubrań

 

SUSZENIE RÓŻNYCH TKANIN RAZEM 

Twoja suszarka bębnowa oferuje cykle suszenia dla każdej tkaniny, jednakże możliwe jest suszenie różnych tkanin razem dzięki specjalnemu cyklowi. Gdy lżejsze tkaniny osiągną optymalny stopień wysuszenia, powiadomi Cię o tym sygnał dźwiękowy. Po usunięciu elementów już suchych można kontynuować suszenie grubszych tkanin.

 

ŁATWE PRASOWANIE JEDWABIU 

Używaj żelazka na najniższej temperaturze, używaj pary, następnie odwróć ubranie do góry nogami i rozciągnij je, gdy jest jeszcze trochę mokre, połóż na nim czystą szmatkę, zanim przełożysz nad nim żelazko.

Zmywarki

 

USUŃ ZAPACH RYB 

Aby wyeliminować nieprzyjemny zapach ryby z naczyń, po usunięciu resztek jedzenia należy jak najszybciej opłukać je pod strumieniem zimnej wody. Następnie namocz je, zawsze w zimnej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i soku z cytryny lub białego octu (około 1 szklanki na cały zlew) i pozostaw na 5-10 minut, a następnie umyj je normalnie.

 

MYCIE POJEMNIKÓW TERMICZNYCH 

Zalej pojemnik wodą o średniej temperaturze, należy wlać do niego kilka kropel detergentu i usunąć osadzony w nim brud za pomocą specjalnej szczotki do mycia butelek. Następnie opłucz pojemnik dodając odtłuszczacz i pozwól mu działać przez co najmniej pięć minut. Po tym czasie należy delikatnie umyć pojemnik gąbką do mycia naczyń.

 

CZYSZCZENIE DREWNIANYCH AKCESORIÓW KUCHENNYCH 

Deski do krojenia, chochle, wałki i drewniane łyżki można myć normalnie, używając ciepłej wody i kilku kropel ekologicznego płynu do naczyń lub mydła marsylskiego w płynie. Możesz użyć gąbki, aby przetrzeć części, które wymagają więcej czyszczenia, spłukać ciepłą wodą i wytrzeć suchą szmatką. Drewniane deski i łyżki należy pozostawić do wyschnięcia w pozycji pionowej, aby ślady wody całkowicie wyparowały, dzięki czemu drewno nie ulegnie zniszczeniu i nie powstanie pleśń.

PORADY I WSKAZÓWKI KULINARNE

Piekarnik

 

ŁATWE ROZMRAŻANIE 

Czy wiesz, że jedzenie można rozmrażać również w piekarniku? A DEFROST funkcióval percek alatt kiolvaszthat bármilyen ételt anélkül, hogy az étel fehérjetartalma megváltozna. Grzałka i wentylator rozprowadzają ciepło w sposób wymagany do rozmrażania.

 

UGOTUJ CHRUPIĄCEGO KURCZAKA 

Sekret wyjątkowo chrupiącego kurczaka? Annak érdekében, hogy ne száradjon ki, tekerje be a húst enyhén megnedvesített sütőpapírral, állítsa a sütőt statikus/szellőztetett üzemmódra, majd 10 perccel a sütési idő vége előtt fedje le a csirkét, és állítsa a sütőt grill üzemmódra, hogy ropogósra süljön.

 

USUWANIE NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW 

Napełnij płytkie, prostokątne naczynie sokiem z kilku cytryn. Umieść pojemnik w piekarniku w temperaturze od 180 do 250 stopni, w zależności od intensywności nieprzyjemnego zapachu, i piecz przez 30 do 40 minut. W miarę odparowywania, sok z cytryny będzie usuwał zapachy i pozostawiał słodki, świeży zapach w piekarniku. Ha nem szereti a citromot, bármilyen más citrusfélét is használhat. 

 

CZYSZCZENIE BLASZEK W PIEKARNIKU 

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie nawet najbrudniejszych blaszek z piekarnika, jest czyszczenie ich gąbką i uniwersalnym płynem do mycia naczyń, odtłuszczaczem lub białym octem. Następnie należy blaszki namoczyć w wodzie na 10 minut, wypłukać i osuszyć.

Mikrofalówki

 

USUWANIE WOSKU Z TKANIN 

Aby wyczyścić tkaniny zabrudzone przez świece, zeskrob zimny wosk tak mocno, jak to tylko możliwe. Następnie podgrzej zabrudzoną tkaninę w mikrofalówce. Na P80 przez 1 minutę i przetrzyj plamę resztką tkaniny lub papierem.

 

ŁATWE OBIERANIE POMIDORÓW 

Umyj i osusz pomidory. Usuń szypułkę i zrób nacięcie w kształcie litery X na czubku pomidora. Wstaw do piekarnika, na blachę, na 20 sekund na P50 (500 W). Po ostudzeniu obierz je ze skórki.

 

STERYLIZACJA GĄBKI DO MYCIA NACZYŃ 

Gąbkę umyj zimną wodą i wykręć. Napełnij plastikową miskę wodą i sokiem z cytryny (lub małą szklanką octu). Zanurzyć zmywak i włączyć mikrofalówkę na 5 minut przy P100.

PORADY I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE CHŁODZENIA

Lodówki

 

DOSKONAŁE WARUNKI DO PRZECHOWYWANIA ŻYWNOŚCI 

Każdy rodzaj żywności powinien być przechowywany w innej temperaturze. Mięso i ryby muszą być umieszczone w najzimniejszej części lodówki, zwanej chłodziarką. Środkowa część lodówki (zazwyczaj o temperaturze 4-5°C) jest odpowiednia dla jaj, produktów mlecznych, kremów i śmietany oraz żywności, która po otwarciu musi być przechowywana w lodówce. Strefa o najwyższej temperaturze, zwana ”crisper”, powinna być przeznaczona dla warzyw i owoców, które mogą zostać uszkodzone przez zbyt niską temperaturę. Półki na drzwiach są najcieplejszymi częściami lodówki i przeznaczone są dla produktów, które wymagają jedynie lekkiego chłodzenia (np. napoje bezalkoholowe lub masło).

 

DOSKONAŁE PRZECHOWYWANIE OWOCÓW I WARZYW 

Owoce i warzywa mogą zostać uszkodzone przez zbyt niskie temperatury i muszą być szybko wykorzystane, zanim ulegną zepsuciu. Najlepiej jest nie myć owoców i warzyw przed włożeniem ich do lodówki, aby nie powodować wilgoci, która sprzyjałaby rozwojowi pleśni i bakterii.

 

AWOKADO GOTOWE DO SPOŻYCIA 

W supermarkecie często można znaleźć awokado, które nie jest jeszcze naprawdę dojrzałe i trudno je obrać i zjeść. Jeśli będziesz je trzymać w lodówce, upłynie bardzo dużo czasu, zanim będą się nadawały do zjedzenia. Najlepiej trzymać je poza lodówką, aby szybko dojrzały i można było cieszyć się nimi w odpowiedniej, miękkiej, konsystencji.

 

ODKRYJ ZASADĘ FIO 

Aby wykorzystać żywność przed upływem terminu przydatności do spożycia i zmniejszyć ilość odpadów, stosuj zasadę FiFo (First in, First out). Upewnij się, że produkty, które jako pierwsze trafiły do lodówki, są również jako pierwsze wyjmowane i używane. Wkładaj żywność kupioną później za lub pod produktami, które były w lodówce wcześniej.

Lodówki na wino

 

AROMATY I DOSKONAŁE TEMPERATURY 

Podobnie jak kawa, wino również ma swój własny ”aromat”. Najczęściej spotykane są aromaty kwiatowe, szczególnie typowe dla win białych, takich jak Moscato, Traminer, Malvasia i Riesling. Są one jednak bardzo niestabilne i mogą być przechowywane tylko przez kilka miesięcy w niskich temperaturach od 4 do 8°C.

 

WSZYSTKO NA TEMAT KORKÓW 

Korki są wilgotne, jeśli pozostają w stałym kontakcie z winem. Suche korki tracą swoją elastyczność i psują wino, wpuszczając do niego powietrze.

 

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA PÓŁKI BAMBUSOWE 

Z jakiego materiału wykonane są półki w mojej chłodziarce do wina Candy? Wykonane są z bambusa, materiału popularnego w budownictwie i przemyśle meblarskim, który posiada konkretne zalety: jest odporny na uderzenia i trwały; jest praktyczny i łatwy w czyszczeniu (ponieważ nie wchłania plam ani płynów); ponadto jest przyjazny dla środowiska: ponieważ nie podlega intensywnej eksploatacji, jest powszechnie dostępny i korzystny dla ekosystemu leśnego. Twoja chłodziarka do wina Candy jest zatem bezpieczna, praktyczna i przyjazna dla środowiska!

WIĘCEJ POŁĄCZONEGO ŚWIATA CANDY

 

CANDY HUB W APLIKACJI

Dowiedz się więcej
 

WIDEO Z PRZEPISAMI 

Dowiedz się więcej
 

JAK TO ZROBIĆ 

Dowiedz się więcej