O nas

Candy: historia sukcesu – od pierwszej pralki do urządzeń komunikujących się przez WiFi.

 

Firma Candy wyprodukowała pierwszą we Włoszech pralkę w 1945 roku i wynalazła w latach 50-tych nowoczesną pralkę ładowaną od przodu, co stało się symbolem prania w stylu włoskim.


Obecnie Candy jest międzynarodową marką i oferuje pełen zakres zaawansowanych technologicznie urządzeń wolnostojących i przeznaczonych do zabudowy wykonanych zgodnie z włoskim wzornictwem, o doskonałych parametrach eksploatacyjnych. Z biegiem lat nasza misja się nie zmieniła: naszym celem jest spełnianie potrzeb klientów przez dostarczanie innowacyjnych, ale łatwych w obsłudze i niedrogich produktów.

HISTORIA

Candy Matic

1945/1955

W 1945 roku warsztat Edena Fumagalli ego wyprodukował Model 50, pierwszą włoską pralkę, którą zaprezentowano publicznie podczas Targów Mediolańskich w 1946 roku. Tego samego roku firma zmienia nazwę na Candy, do czego inspiracją był refren piosenki Nat King Cole’a.
Po opatentowaniu pierwszej zmywarki, Candy wypuściło na rynek Model 45, pralkę o pojemności 3 kg z podgrzewaniem i pompą spustową. W 1954 roku firma skomercjalizowała Candy Matic sloganem „… dziękuję bardzo, to Candy.”

Candy Bi-matic

1955/1965

W 1955 roku Candy otworzyła we Francji swój pierwszy oddział zagraniczny, a trzy lata później w Niemczech. W 1957 roku firma wypuściła na rynek Bi-Matic – pierwszą półautomatyczną pralkę z funkcją płukania i wirowania. Rok później pojawiła się Automatic Candy – pierwsza w pełni automatyczna pralka.


W okresie 1959-61 zbudowano nowy zakład w Brugherio (MB). Najnowocześniejsze pralki wytwarzane były z okrągłym bębnem i możliwością załadowania do połowy. Taka była Superautomatic 5, zaprezentowana przez Candy w 1963 roku.

 

Candy Stipomatic

1965/1975

Pierwsza zmywarka Candy pochodzi z 1966 roku. Nazywała się Stipomatic i posiadała 3 oddzielne przestrzenie dla różnych rodzajów zmywania. W 1968 wypuszczono na rynek Superautomatic 98 – pierwszą pralkę posiadającą 6 programów i funkcję biologicznego namaczania. W latach 1970-71, wraz z przejęciem firmy Kelvinator, rozpoczęto produkcję pierwszych kuchenek i lodówek.


Nowe produkty Candy sygnowane były przez słynnych projektantów i zdobywały nagrody takie jak Golden Compass (1970), które zdobyło urządzenie CANDYzionatore C23, zaprojektowane przez Joe Colombo.

 

Lavabiancheria Tempovariant

1975/1985

Choć kwestie te zawsze były ważne w produkowanych urządzeniach, w tym okresie oszczędności i wpływ na środowisko były szczególnie istotne. W 1977 roku, sloganem “Candy wspiera działania w zakresie ograniczenia ilości odpadów. Lekkość, materiał, detergent”, Candy rozpoczęła kampanię Zero Odpadów. W przypadku lodówek znalazło to odzwierciedlenie w nowej technologii “no frost”, która zapobiegała powstawaniu szronu, a jeśli chodzi o pralki, były one solidniejsze, wyposażane w nowe inoxowe bębny i nierdzewne kosze w zmywarkach.


W 1981 roku Candy wypuściła na rynek T3, pierwszą zamrażarkę z 3 komorami o 3 różnych temperaturach.

Combichef

1985/1995

W 1985 roku, z okazji czterdziestolecia działalności, Candy przejęła dwie duże włoskie marki: Zerowatt i Gasfire. W tamtym okresie firma otwierała zakłady na całym świecie i kontynuowała przejęcia dużych spółek, takich jak Rosiéres (lider w urządzeniach kuchennych), Mayc-Otsein (producent pralek ładowanych od góry) oraz Iberna (lodówki). Wtedy to powstało innowacyjne urządzenie Combichef – pierwszy piekarnik z tradycyjnymi funkcjami oraz funkcją mikrofal.
Wtedy też najbardziej popularne stały się kompaktowe urządzenia niezajmujące dużo przestrzeni, takie jak Slimmy i pralki typu Holiday.

Lavastoviglie Candy Futura

1995/2005

W 1995 roku Candy skończyło 50 lat i świętowało ten jubileusz przejmując firmę Hoover European Appliances, europejskiego lidera produkującego urządzenia czyszczące podłogi. W nowym tysiącleciu Candy zmieniło logo i kontynuowało rozwój – w 2002 roku firma eksportowała swoje produkty do 111 krajów.
Tego samego roku powstał nadal używany slogan “Candy can do” (“Candy potrafi”).
W 2004 Candy ustanowiło swoją zmywarką Candy Futura rekord w liczbie możliwych do umycia kompletów naczyń: 15. W tym samym roku firma otworzyła biuro w Szanghaju (Chiny).

Lavabiancheria GrandÓ Candy

2005/2010

W 2005 roku Candy świętowało 60-lecie istnienia i przejęcie firmy Viatka – lidera w produkcji pralek w Rosji. W marcu 2006 roku firma wypuściła na rynek Grando – pralkę o największym na rynku otworze wsadowym. W czerwcu przejęto Jinling – chińską markę produkującą pralki, a rok później do Grupy przyłączyła się turecka firma SUSLER, specjalizująca się w produktach do gotowania.

W 2009 roku w ofercie firmy pojawiły się płyty indukcyjne oraz Duo – zmywarka do naczyń i wielofunkcyjny piekarnik elektroniczny w jednym. Rok 2010 to rewolucja jeśli chodzi o suszarki z EasyCase – zbiornikiem na wodę umieszczonym na drzwiach.

KUCHENKI MIKROFALOWE Candy Ego

2011/2013

W 2011 roku Candy zaprezentował pralkę Grando Evo z technologią Mix Power System, która umożliwia pranie w temperaturze 20° tak jakby woda miała temperaturę 40°. Natomiast w zakresie urządzeń kuchennych, przedstawiono piekarnik Prodige z podwójną komorą i podwójnym wentylatorem umożliwiającym jednoczesne pieczenie w różnych temperaturach.
W 2012 roku zainaugurowano otwarcie nowej fabryki pralek w Chinach. W grupie pralek ładowanych od góry, Candy zaprezentowało Evo Plaisir z systemem Gentle Touch Opening. W produktach kuchennych miała miejsca rewolucja: lodówki Krio Vital Evo umożliwiają lepsze przechowywanie żywności przy użyciu technologii No Frost Bio i systemu Air Control, płyta indukcyjna została opracowana w wersji FLEXI, z modularnymi strefami gotowania, zaś piekarniki dysponują największą pojemnością na rynku – 78 litrów.
W 2013 roku Candy, dzięki Maxi Plates, rozbudował swoją zmywarkę EvoSpace o dodatkową przestrzeń dla 8 dużych naczyń. W tym samym roku powstały kuchenki mikrofalowe EGO o silnej osobowości, w 5 kolorach i wzornictwie w stylu vintage.

Candy Simpli-Fi

2014/2015

W 2014 roku pralka GrandOVita ustanawia rekord jeśli chodzi o najbardziej wydajne szybkie pranie. Dzięki Systemowi Mix Power+ perfekcyjnie pierze w czasie zaledwie 59 minut. Piekarniki i płyta indukcyjna z linii Elite zyskują niepowtarzalny i wyrafinowany wygląd. Zmywarka EvoSpace, mieszcząca 16 kompletów naczyń ustanawia rekord pojemności i elastyczności załadunku, a pralko-suszarka Alise o szerokości zaledwie 45 cm jest w stanie wyprać wsad o wadze 8 kg i wysuszyć 5 kg. Lodówki osiągają rozmiar Maxi (2 metry wysokości).


W 2014 pojawia się także simply-Fi, pierwsza linia urządzeń AGD komunikujących się za pośrednictwem WiFi. W 2015 roku Candy świętuje 70-lecie od wyprodukowania pierwszej całkowicie włoskiej pralki i szykuje się na tę uroczystość przygotowując wiele nowinek.

Badania i innowacje

Grupa Candy wprowadza ciągłe udoskonalenia i nowe technologie w łatwych do wykorzystania systemach zaprojektowanych tak, aby poprawiały jakość życia. Ośrodek innowacji, badań i rozwoju zlokalizowany jest we Włoszech w Brugherio (MB).


Obecnie, w dobie technologii cyfrowych, Candy otwiera drzwi do nowych sposobów użytkowania urządzeń gospodarstwa domowego, umożliwiając wchodzenie z nimi w interakcje i komunikowanie się w bezpośredni, prosty i intuicyjny sposób. Grupa badawczo-rozwojowa opracowała technologię Candy simply-Fi, pierwszą pełną linię urządzeń komunikujących się za pomocą WiFi z użytkownikami, ułatwiając korzystanie z nich.

Jakość i środowisko

Grupa Candy wykorzystuje do produkcji każdego elementu swoich urządzeń, jak i opakowań materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia, i aktywnie uczestniczyła w definiowaniu Dyrektywy dot. Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEE).


Dzięki zastosowaniu nowych technologii, Grupie udało się osiągnąć dwa priorytetowe cele: zadowolenie klientów i ochrona środowiska. Proces produkcji zaprojektowano w taki sposób, aby zmniejszyć emisje zarówno spełniając wymogi przepisów obowiązujące w różnych krajach, jak i ograniczając zużycie energii związane z użyciem urządzeń gospodarstwa domowego.

 

 

Grupa z całkowicie prywatnym kapitałem należącym do rodziny Fumagalli znajduje się wśród europejskich liderów w sektorze produkcji dużych urządzeń gospodarstwa domowego: pralek, zmywarek, pralko-suszarek, suszarek, lodówek, zamrażarek, kuchenek i piekarników, zarówno w wersji do zabudowy jak i wolnostojących, wytwarzanych przy zachowaniu najwyższej dbałości o ekologię i wydajność.
Najważniejsze dla Grupy jest zadowolenie klientów, to dla ich potrzeb uruchomiono ponad 2,000 ośrodków serwisowych w Europie. Grupa Candy  posiada wiele oddziałów zagranicznych, a w sowim portfolio międzynarodowe marki Candy i Hoover, oraz lokalne: Hibernate, Jinling, Hoover-Otsein, Rosières, Süsler, Wiatka, Zerowatt, Gasfire i Baumatic.

 

Candy Hoover Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa
NIP: 5261049284