Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Bożonarodzeniowe zabawy twórcze dla dzieci: kilka pomysłów

Bożonarodzeniowe zabawy twórcze dla dzieci: kilka pomysłów

Boże Narodzenie to czas prezentów… i twórczych zabaw z dziećmi! Święta są doskonałą okazją do spędzenia czasu z najmłodszymi podczas twórczych zabaw, które mogą stymulować ich wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności manualne.

Święty Mikołaj z kartonu: sposób wykonania

Święty Mikołaj od zawsze jest jednym z symboli Bożego Narodzenia, a dzieci czekają na jego przyjście z gorączkową niecierpliwością. W tym tutorialu przygotujemy Świętego Mikołaja z kartonu, który idealnie nadaje się dla najmłodszych dzieci. Po zakończeniu zabawy będzie również świetną ozdobą na choinkę.

Potrzebne materiały

• narysuj lub wydrukuj szablony Świętego Mikołaja (całą postać lub samą głowę, do wyboru), pamiętając, aby wyodrębnić elementy postaci (twarz, nogi, ręce itp.) i wyrysować tylko kontury;

• karton w różnych kolorach: czerwony, biały, czarny, różowy, żółty i beżowy;

• klej w sztyfcie;

• nożyczki;

• ołówek.

Wykonanie

1. Po narysowaniu lub wydrukowaniu poszczególnych elementów postaci Świętego Mikołaja rozłóż je na kartonie w odpowiednim kolorze: czerwonym na ubranie, beżowym na twarz, białym na brodę itd. lub na białym kartonie, który dzieci następnie pokolorują. Niezależnie od dokonanego wyboru, odrysuj na kartonie poszczególne kształty, a potem je wytnij.

2. Teraz połącz uzyskane elementy, używając kleju w sztyfcie: doklej twarz do ciała, włosy w górnej części głowy, brodę do podbródka i tak dalej.

3. Wykończ całość dodatkowymi detalami.

11/12/18
Kategorie: