Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Czy to prawda, że zmywarka zużywa mniej wody niż przy ręcznym myciu naczyń?

Czy to prawda, że zmywarka zużywa mniej wody niż przy ręcznym myciu naczyń?

Wiele naczyń do umycia i mało czasu lub ochoty, aby to zrobić: z tego powodu kupujesz zmywarkę. Czy zużywa ona więcej czy mniej wody niż zużywa się w przypadku tradycyjnego mycia ręcznego? Sprawdźmy wspólnie.

Zmywarka czy mycie ręczne?

Chociaż w przeszłości mycie ręczne było uważane za bardziej przyjazne dla środowiska, badanie niemieckiego Uniwersytetu w Bonn pokazało, że tak nie jest: ręczne umycie naczyń użytych podczas obiadu dla 12 osób wymagało 103 litrów wody, podczas gdy nowoczesna zmywarka o pojemności 16 kompletów naczyń potrzebowała do umycia całego wsadu 10 litrów wody. W przypadku zmywarki o pojemności 6 kompletów zużycie spada do 6-7 litrów wody.

Najnowsze urządzenia zapewniające większą oszczędność energii.

W najnowszych modelach w klasie A+++, A++ lub A+, takich jak wszystkie modele Candy, mniejsze jest również zużycie energii, pozwalające na zaoszczędzenie do 70% energii w porównaniu do modeli w klasie A. Niektóre modele zmywarek są także wyposażone w programy ECO, która pozwalają na dalsze oszczędności i programy „automatyczne”, które, dzięki czujnikowi, dopasowują parametry mycia do poziomu zabrudzenia naczyń.

Porady dotyczące mycia.

Jeżeli skłaniasz się do zakupu zmywarki, może zaoszczędzić jeszcze więcej wody dzięki kilku prostym zabiegom.

Unikaj cyklu zmywania wstępnego i myj naczynia tylko wtedy, gdy zmywarka jest całkowicie załadowana. Niektóre zmywarki pozwalają na załadowanie i umycie ponad 200 naczyń, a nawet większych przedmiotów, takich jak formy do pieczenia, pokrywy grilli oraz maksymalnie 8 talerzy do pizzy o średnicy od 34,5 cm, oprócz naczyń używanych codziennie podczas śniadań i obiadów. Jeżeli zabrudzenia są świeże lub gdy wsad jest mniejszy, używaj opcji ECO (funkcji lub przycisków w niektórych modelach zmywarek, które skracają czas trwania programu podstawowego o średnio 25%, co oszczędza czas i energię.

Znakomite działanie i duża żywotność.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty i poprawić osiągi zmywarki ważne jest, aby dbać o nią i właściwie ją konserwować. Musisz pamiętać, na przykład, o regularnym czyszczeniu filtra i dodawaniu soli do pojemnika, aby zapobiegać tworzeniu się kamienia. Dostępne są także zmywarki o filtrach samoczyszczących, które minimalizują wymagania związane z obsługą. W ten sposób zapewniasz właściwą pracę urządzenia przez długi czas.

Myj naczynia bez wysiłku.

Zmywarka upraszcza Ci życie i pomaga w ograniczeniu zużycia wody: skorzystaj z naszej rady, a zobaczysz zmianę!

11/01/16
Kategorie: