Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Jak nie mieszać kolorów podczas prania

Jak nie mieszać kolorów podczas prania

Robienie prania to prosty proces. Robienie go perfekcyjnie – nie niszcząc kolorów odzieży i zapewniając jej trwałość przez długi czas – jest nieco bardziej skomplikowane. Marzysz o olśniewającej bieli? Czerwieni tak żywej i jasnej, jak po zakupie odzieży? Postępuj zgodnie ze wskazówkami na naszym blogu, a Twoje życzenia spełnią się, z prania na pranie.

Po pierwsze białe ubrania należy zawsze prać osobno, ponieważ to one mogą sprawić Ci przykrą niespodziankę, gdy otworzysz drzwi pralki po zakończeniu prania. Jednak pamiętaj, że nie wszystkie białe ubrania są takie same: w zależności od materiału należy ustawić inną temperaturę, aby zachować ich biel i połysk. W przypadku bawełnianego prześcieradła idealna jest wysoka temperatura 60°C, podczas gdy np. jedwabna pościel wymaga prania zimnego. 

Aby zapobiec utracie koloru i zafarbowaniu innych ubrań w pralce na czarno, czarne ubrania należy także prać oddzielnie. W jakiej temperaturze należy je prać? Jak w przypadku białych ubrań, odpowiedź zależy od rodzaju tkaniny. Na przykład nigdy nie pierz ulubionego wełnianego golfu w wysokiej temperaturze, w przeciwnym razie drastycznie się skurczy.

Jeśli chodzi o kolorowe ubrania, oprócz zwykłych wskazówek dotyczących temperatury, w której należy prać taką a nie inną tkaninę (jest to zawsze zaznaczone na etykiecie), zwróć uwagę na sposób ich oddzielenia. Poniżej przedstawiamy listę niektórych kolorów, w podziale na jasne i ciemne, które można prać w pralce razem.

 

  • Jasne kolory: różowy, żółty, łososiowy, jasny niebieski, beżowy i jasny fiolet
  • Ciemne kolory: niebieski, czarny, brązowy, bordowy, czerwony i pomarańczowy

 

Jesteś gotowy na nowe możliwości prania

14/01/20
Kategorie: