Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Kawa: jak szefowie kuchni używają tego składnika w słonych potrawach

KAWA: JAK SZEFOWIE KUCHNI UŻYWAJĄ TEGO SKŁADNIKA W SŁONYCH POTRAWACH

Czarna i pachnąca o niepowtarzalnym aromacie... We Włoszech, podobnie jak w wielu innych krajach świata, kawa to prawdziwa na pewno nie instytucja: najlepsza poranna pomoc w przebudzeniu się i rozpoczęciu dnia pracy, a także towarzyszka tysiąca przerw (ona) i idealne zakończenie dobrego posiłku (ono, zmienny tryb).

Ziarna kawy mielonej są stałym elementem w przemyśle cukierniczym - wystarczy pomyśleć o ich zastosowaniu w ponadczasowym, bardzo popularnym deserze tiramisu – ale w słonej kuchni? Na szczęście w ostatnich latach coraz więcej szefów kuchni zdało sobie sprawę z potencjału kawy wprowadzając ją do licznych przepisów, aby wzmocnić (a nie ukryć) smak swoich potraw.

Oto najlepsze połączenia wybrane przez Candy, aby przekonać Cię do wykorzystania kawy w codziennych przepisach!

• Z mięsem: jedno z połączeń, które najlepiej zaspokaja podniebienie, szczególnie w przypadku mięsa z grilla. Tutaj kawa może być używana do marynowania na sucho lub do ułatwienia procesu karmelizowania.

• Z rybami: niezwykłe połączenie, które jest również autentyczną eksplozją smaku! Kawa może „odtłuścić” niektóre gatunki ryb, takie jak łosoś i tuńczyk, wzmacniając ich smak w połączeniu z różnymi mieszankami przypraw.

• Z roślinami strączkowymi: szczypta kawy pasuje nawet do mocnego smaku roślin strączkowych.... spróbuj jej w zupach w następnym sezonie jesienno-zimowym!

• Ze „słodkimi” warzywami: dynią, ziemniakami i marchewką... co te warzywa mają ze sobą wspólnego, oprócz tego, że stanowią doskonałą bazę dla zup i puree? Oto wskazówka: ich słodki i (czasami) mdły smak. Silny aromat kawy będzie przeciwdziałał wysokiemu poziomowi cukru i sprawi, że przepisy kulinarne staną się bardziej podkręcone!

• Z serem: jest to sytuacja podobna do sytuacji z rybami. W przypadku niewielkiego użycia, kawa „odtłuszcza” ser i wzmacnia jego mleczny smak, nie przytłaczając go. Jest to kolejna granica degustacji sera po serze z miodem.

Nie czekaj dłużej! Odkurz swoją wyobraźnię (a przede wszystkim kawę), aby nadać charakter swoim potrawom!

07/10/19
Kategorie: