Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Len i bawełna: jak szybko i bezpiecznie prać letnie ubrania

Len i bawełna: jak szybko i bezpiecznie prać letnie ubrania

Len i bawełna. Dwie tkaniny o różnych właściwościach, które doskonale sprawdzą się w letnie upały. Dzięki swej lekkości, delikatności i przewiewności stanowią podstawę letniej garderoby: wykonane są z nich i sukienki wieczorowe, i zwykłe t-shirty, wobec czego nasuwa się oczywiste pytanie: jak o nie dbać, by zachowały swój piękny i efektowny wygląd nawet po wielu praniach w pralce? To proste – wystarczy słuchać rad Candy!

LEN

Len wyróżnia zdolność do pochłaniania wilgoci i nieporównywalne z niczym innym uczucie świeżości na skórze, co sprawia, że jest to idealna tkanina na duszne, upalne, letnie dni. Aby uniknąć zniszczenia w pralce, ubrania z niego wykonane należy prać w temperaturze maksymalnie 60°C (dla bieli) i 40°C (dla ubrań kolorowych). W obu przypadkach poleca się używanie łagodnego proszku lub płynu przeznaczonego do prania delikatnej odzieży oraz odpowiedniego programu.

BAWEŁNA

Bawełna to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych tkanin na rynku i między innymi dlatego często mamy okazję korzystać z jej przewiewności, nosząc różne rodzaje ubrań. Aby w odpowiedni sposób wyprać bawełnianą odzież w pralce, należy wiedzieć, że białą bawełnę można prać w temperaturze do 95°C, podczas gdy maksymalna temperatura dla bawełny kolorowej to 60°C. Warto także pamiętać o jak najkrótszym czasie płukania i wirowaniu na niskich obrotach. W przypadku delikatnych elementów garderoby, takich jak bielizna, zaleca się wywrócenie odzieży na lewą stronę i pranie w przeznaczonych do tego celu woreczkach, które można kupić w internecie lub w sklepach z akcesoriami dla domu. Ostatnią, choć nie mniej ważną, zasadą jest używanie łagodnych płynów do prania i zmiękczania tkanin.

W dzisiejszych czasach na rynku pojawia się coraz więcej pralek zaprojektowanych tak, aby ułatwiać proces prania, dostosowując go jednocześnie do różnych kolorów, wymagań i tkanin. Candy zaoferuje Ci najlepszy model pralki idealnie dostosowany do Ciebie i Twojego stylu życia – niezależnie od potrzeb! Tutaj możesz zapoznać się z naszą ofertą.

19/07/19
Kategorie: