Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Obiad na ostatnią chwilę? Skorzystaj z naszych wskazówek, ułatwiających gotowanie

Obiad na ostatnią chwilę? Skorzystaj z naszych wskazówek, ułatwiających gotowanie

Zawsze powtarza się ta sama historia: jest wieczór, siedzisz na kanapie i nie planujesz niczego skomplikowanego na kolację... być może makaron zaraz po tym, jak skończy się kolejny odcinek serialu telewizyjnego, który właśnie oglądasz ... i wtedy dzwoni telefon. Przyjaciele, których nie widziałeś od miesiąca dzwonią do Ciebie i mówią, że są będą za niespełna godzinę! Koniecznie musisz znaleźć sposób na przygotowanie smacznej kolacji, która nie okaże się rozczarowaniem i to w dwukrotnie szybszym czasie. W jaki sposób? Wystarczy wysłuchać porad Candy!

  • Dokładnie zaplanuj: pierwsza tajemnica szybkiego przygotowania dania to wyraźnie sprecyzowanie, co zamieramy przyrządzić. Zamiast rzucić się od razu do gotowania, poczekaj chwilkę i przemyśl, jakie masz produkty i odpowiednio wybierz przepis.
  • Nagrzej piekarnik: jeśli przepis przewiduje użycie piekarnika, od razu go włącz! Im szybciej się nagrzeje, tym szybciej będzie można go użyć do przygotowania potrawy według wybranego przepisu.
  • Nie pomijaj żadnych czynności: dokładnie wykonuj wszystkie kroki, niech konieczność wykonania wielu zadań Cię nie zdekoncentruje. Błąd popełniony z powodu zbytniego pośpiechu, może Cię kosztować sporo czasu.
  • Nie zaglądaj co chwilę do piekarnika: nawet gdy pozostało mało czasu, ciągłe otwieranie drzwiczek piekarnika nie przyczyni się do szybszego upieczenia potrawy. W rzeczywistości wydłuży czas przygotowywania, ponieważ piekarnik będzie musiał się ponownie nagrzać do odpowiedniej temperatury.

Dzięki możliwościom zdalnej kontroli oraz ponad 200-tu przepisom dostępnym w aplikacji simply-Fi cała gama piekarników Candy połączonych z siecią pomoże Ci w tego typu sytuacjach zapewniając szybkie przygotowanie potraw oraz uzyskanie wyników godnych prawdziwego kucharza!

06/09/19
Kategorie: