Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Odnawianie domu: pomysły, porady, jak to zrobić

Odnawianie domu: pomysły, porady, jak to zrobić

Co jakiś czas, każdy dom potrzebuje odnowienia, zarówno z powodu wymagań konstrukcyjnych i /lub estetycznych, jak i wynikających z chęci mieszkańców, którzy chcą nadać świeżości otoczeniu, w którym żyją.

Typowe momenty, w których odnawiamy dom często nakładają się na określone okresy roku kalendarzowego, zazwyczaj to: początek nowego roku, wiosna i jesień.

Każdy początek roku przynosi dobre postanowienia i wiele pomysłów, które przychodzą do głowy podczas świętowania, wiosna i zima odpowiadają zmianie sezonowych ubrań – dlaczego nie? – często to dobry moment na odświeżenie otoczenia domu, a nie tylko garderoby.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych porad, dzięki którym można odświeżyć dom szybko i prawie zerowym lub bardzo ograniczonym kosztem:

1. Meble

Dla osób, którym pozwala na to przestrzeń i możliwości, zmiana rozmieszczenia mebli to czynność, która natychmiast odmieni wygląd i percepcję naszego domu. Ewentualne ślady na ścianach i/lub posadzkach można z łatwością ukryć obrazami, dywanami lub naklejkami w pokoju dzieci i młodzieży; Dzięki temu nie musimy odmalowywać ścian.

2. Poduszki

Salon to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy najwięcej czasu w domu, dlatego przebywanie w nim musi być przyjemne. Aby spełnić to kryterium, wystarczy - przykładowo - zmienić poduszki na kanapie, fotelu lub innych siedziskach. Nie trzeba wydawać dużych kwot pieniędzy, może kupić fantazyjne poszewki lub poduszki o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu sama ich zmiana lub przesunięcie z jednego miejsca na drugie zmieni całkowicie wygląd salonu.

3. Lustra, ramki i zdjęcia

Dodaj zdjęcie, przesuń obrazy, zmień ramy, kupując nowe lub zmieniając kolor tych, które już posiadasz. Jeśli to możliwe, dodaj lustra: to doskonały sposób na rozświetlenie i dodanie głębi każdemu pokojowi. To wyjątkowo skuteczna sztuczka w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu.

4. Rośliny i kwiaty

Rośliny i kwiaty to doskonały sposób na odnowienie domu odrobiną koloru i świeżości z elementami, które mogą trwać długo, jeśli o nie zadbamy.

5. Zasłony wewnętrzne

Dobrym pomysłem jest zmiana zasłon w zależności od narzuty na wypoczynku i poduszek lub w zależności od sezonu. To zabawny sposób na podkreślenie upływu miesięcy, a także na zawsze czyste i świeże zasłony. Dzięki temu Twoje mieszkanie zawsze będzie inne.

6. Oświetlenie

Zwiększenie lub zmiana oświetlenia domu aktualnie jest proste i szybkie: na rynku istnieje mnogość lamp i opraw świetlnych, również niskobudżetowych, które nie wymagają robót murarskich, aby można je było zamontować. Możesz nieźle się bawić podczas poszukiwań, przynosząc do domu modne lampy i żyrandole, o najdziwniejszych kształtach i z oryginalnych materiałów, kolorowe i funkcjonalne.

7. Dywany

Dodanie dywanu w pomieszczeniu może wystarczyć, aby zmienić jego wygląd. Wybór należy jednak dobrze przemyśleć, rozpatrując dopasowanie kolorystyczne, materiały oraz wymiary, które muszą pasować do pokoju.

Niezależnie od dodawania, przestawiania, czy zmiany różnych elementów, trzeba pamiętać, że aby odnowić dom, najczęściej wystarczy pozbyć się nadmiaru, zyskując w ten sposób przestrzeń i objętość: to mały krok, który wystarczy, aby nadać domowi  nowy wygląd.

29/01/19
Kategorie: