Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Jak prać kostiumy kąpielowe i ręczniki plażowe

Porady dotyczące prania po weekendzie nad morzem

Chęć wyjazdu nad morze jest coraz większa, zwłaszcza kiedy rosną temperatury. Szczęściarze, którzy mogą spędzić weekend nad morzem, po powrocie muszą zmierzyć się z praniem licznych ubrań, ręczników i kostiumów. Candy pomaga Ci wybrać spośród licznych programów prania, dostępnych w pralkach, aby znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie. Dzięki temu, będziecie mogli w pełni cieszyć się czasem spędzonym na plaży.

Co niszczy kostiumy kąpielowe i ręczniki plażowe?

Prawidłowe pranie bikini, kostiumów i ręczników jest istotne, nie tylko z oczywistych przyczyn higienicznych, lecz również aby zachować w jak najlepszym stanie wszystkie ulubione rzeczy. Różne czynniki mogą zniszczyć tkaniny, sprawiając, że staną się bardziej szorstkie, a po pewnym czasie - zniszczone. Po pierwsze sól, która dostaje się między włókna i trudno ją stamtąd usunąć. Podobnie jest z chlorem, jeśli nie byliście nad morzem, lecz spędziliście weekend na basenie. Tak samo zachowują się pozostałości kremów przeciwsłonecznych, które mogą zostawić plamy na ręcznikach plażowych i kostiumach, podobnie jak pot. Nie zapominajmy też o ziarenkach piasku, które jest naprawdę trudno usunąć, jeśli nie przeprowadzimy dokładnego prania.

Jak prać ręczniki plażowe i kostiumy

Prawdą jest, że czasem wystarczy wyprać ręcznie ręczniki plażowe i kostiumy, jednak prawdą jest też, że zaleca się je prać w pralce, co najmniej co 4 / 5 użycie, ponieważ jest to jedyny sposób, aby skutecznie pozbyć się wszelkich pozostałości i zachować wysoką higienę. Jeśli macie wątpliwości, czy pranie w pralce nie zniszczy kostiumów z haftami lub aplikacjami, odpowiadamy szybko: nie! Jeśli użyjesz prawidłowego programu! Bardzo ważne jest zmniejszenie obrotów do najniższego poziomu lub ich całkowite wyłącznie, jeśli chcesz wyprać szczególnie delikatne kostiumy. Użyj specjalnego płynu, który zachowuje jakość tkanin, a podczas rozwieszania prania zadbaj o to, by nie narażać ich na bezpośrednie działanie słońca, aby nie doszło do wyblaknięcia kolorów. Możesz cieszyć się weekendem nad morzem, ponieważ dzięki tym poradom Twoje kostiumy, odzież i ręczniki będą czyste i pachnące, dzięki czemu będziesz gotowy rozpocząć nowy tydzień bez stresu o obowiązki, które będzie trzeba wykonać po powrocie.

27/06/19
Kategorie: