Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Pralki z silnikiem inwerterowym specyfikacje techniczne

Pralki z silnikiem inwerterowym specyfikacje techniczne

Wybór pralki najodpowiedniejszej do własnych potrzeb musi uwzględnić wiele czynników. Należy wziąć pod uwagę między innymi wymiary, ładowność, klasę energetyczną oraz dostępność specyficznych programów czy funkcji.

Dla wielu osób jedną z kluczowych cech pralki może być cicha praca szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni postawić pralkę w kuchni lub w pobliżu sypialni. Niektórzy z nas  z przyzwyczajenia czy też z konieczności, piorą wieczorem lub w nocy; w takim przypadku wybór cichej pralki jest gwarancją spokojnego snu naszego i naszych sąsiadów.

Aby wybrać cichą pralkę, podstawowe znaczenie ma silnik inwerterowy, który znacznie różni się od tradycyjnego silnika szczotkowego.

Pralki z silnikiem inwerterowym: cechy i zalety

Cechą charakterystyczną pralek z silnikiem inwerterowym jest cicha praca. Zastosowana technologia pozwala silnikowi obracać się dzięki indukcji magnetycznej, unikając tym samym tarcia, jakie  generowane jest  przez szczotki występujące w standardowych silnikach (AC).  Silnik inwerterowy oznacza  mniej wibracji i mniej hałasu, szczególnie podczas fazy prania i wirowania.

Pralki z silnikiem inwerterowym to doskonały wybór także  pod względem wydajności: innowacyjny silnik zapewnia maksymalną moc przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej, osiągając klasę efektywności energetycznej A+++ (-40%).

Ponadto brak szczotek, które w standardowych pralkach należy wymienić po wielu cyklach prania, w przypadku silnika inwerterowego  zmniejsza zużycie mechanicznych części pralki i sprawia,  że staje się ona bardziej niezawodna

Wybór pralki z silnikiem inwerterowym wiąże się z wyższym kosztem zakupu, który jednak zostaje zwrócony z nawiązką dzięki oszczędności energii oraz najwyższej wydajności.

Candy produkuje i sprzedaje jedne z najlepszych pralek z silnikiem inwerterowym, oferując szeroką gamę produktów, które dostosowują się do naszych potrzeb.

03/07/18
Kategorie: