Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Czy mogę prosić o kilka wskazówek, jak utrzymać ubrania w idealnym stanie?

Czy mogę prosić o kilka wskazówek, jak utrzymać ubrania w idealnym stanie?

Aby Państwa ubrania zawsze wyglądały jak nowe i udało się utrzymać je w doskonałym stanie, należy przestrzegać kilku praktycznych wskazówek, które pomogą wydłużyć żywotność Państwa garderoby.

Zacznijmy od podstawowej kwestii: należy zawsze wybierać program prania najbardziej odpowiedni dla danej tkaniny. Najnowsze statystyki wykazały, że konsumenci używają zwykle tylko trzech z wielu dostępnych programów prania. Na ogół są to "tkaniny delikatne", "bawełna" i "szybkie pranie".

Uszkodzenia włókien odzieży można uniknąć, ale trzeba zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi prania podanymi na etykiecie specjalnie dołączonej do odzieży przez producenta.

Pralki nowej generacji oferują szeroki wybór programów odpowiednich dla każdego rodzaju ubrań, a także nowe opcje, gwarantujące optymalny rezultat pod względem skuteczności prania. Pozwalają również zaoszczędzać czas i wodę.

Wybór najbardziej odpowiedniego programu stanowi dobry punkt wyjścia do zapewnienia długiej żywotności ubrań, ale warto również pamiętać o innych środkach ostrożności, które należy przestrzegać.

Po zakończeniu cyklu nie należy zbyt długo pozostawiać ubrań w pralce. Dzięki temu nie powstają nieprzyjemne zapachy, a na odzieży powstaje mniej zagnieceń, co ułatwia prasowanie.

Ubrania najlepiej rozkładać na suszarce na płasko. Jeśli suszone są na sznurku, należy ograniczyć stosowanie klamerek, ponieważ często pozostawiają na ubraniach trudne do usunięcia odciski. Ubrania z delikatnych tkanin, takie jak swetry, mogą się odkształcać pod ciężarem wody; należy je suszyć na płaskiej powierzchni z ułożonym pod spodem ręcznikiem.

W przypadku koszul, radzimy wieszać je bezpośrednio na wieszaku. Dzięki temu łatwiej będzie je wyprasować, bez konieczności użycia zbyt gorącego żelazka.

Stosowanie się do tych kilku prostych rad, pozwoli Państwu nosić swoje ulubione ubrania znacznie dłużej!

26/02/16
Kategorie: