Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Dietetyczne przepisy na przyrządzenie potraw w piekarniku parowym Smart Steam

Dietetyczne przepisy na przyrządzenie potraw w piekarniku parowym Smart Steam

Dla wielu osób lato jest synonimem wakacji. We wrześniu nadchodzi jednak bardzo smutny moment powrotu do normalnego życia, który oznacza powrót do pracy i intensywnego trybu życia, a także poczucie winy z powodu żywieniowych wybryków. Dlatego też pokazujemy, jak odzyskać formę po letnich przysmakach bez rezygnowania z wrażeń smakowych: lekka dieta i przepisy na przyrządzenie potraw w piekarniku parowym, których smakiem będziesz się delektować!

Metody gotowania najbardziej odpowiednie dla zdrowej diety bogatej w składniki odżywcze

Aby prawidłowo się odżywiać, nie wystarczy dużo pić i jeść dużo warzyw i owoców, lecz trzeba również znać najzdrowsze techniki gotowania, które zapobiegają utracie składników odżywczych. Oczywiście jedzenie surowych warzyw, jeśli jest to możliwe, jest najpewniejszym sposobem na zachowanie wszystkich ich właściwości. Ewentualnie jeżeli wolimy warzywa ugotowane, możemy je dusić lub gotować na parze. Zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie pozwala zachować nawet 20% więcej kwasu foliowego i 10% więcej witaminy B w porównaniu do tradycyjnego gotowania.

Gotowanie na parze nie tylko doskonale sprawdza się w przypadku warzyw: przyrządzone tą metodą mięso, ryby, mięczaki i skorupiaki są absolutnie przepyszne, a dodatkowo wszystkie zawarte w nich elementy, takie jak minerały i witaminy, pozostają prawie nienaruszone. Ta sama porcja pokarmu dostarcza zatem znacznie większą ilość składników odżywczych, jeżeli została ugotowana na parze. Innymi niewątpliwymi zaletami tego typu gotowania jest smak potraw, który pozostaje „autentyczny”, a także ograniczona ilość tłuszczu, dzięki temu, że w trakcie gotowania nie trzeba dodawać zbyt wielu przypraw. Na koniec, wszystkie przyrządzone w ten sposób potrawy są wyjątkowo łatwostrawne. Jaka metoda jest zatem najskuteczniejsza na odzyskanie formy?

Kuchenne inspiracje: przepisy na potrawy do przyrządzenia w piekarniku Smart Steam, które możesz od razu wypróbować

Spróbuj poznać lub odkryć zalety i smak potraw ugotowanych na parze, przyrządzając przepisy idealnie pasujące do Twojej powakacyjnej diety:

• nóżki kurczaka w sosie baskijskim;

• pieczeń z karczochami;

• pieczony filet z łososia;

• pieczony labraks z suszonymi pomidorami i kaparami;

• pieczone krewetki;

• filet z dorady zapiekany z ziemniakami;

• pieczone ziemniaczki;

• ratatouille z pieca;

• faszerowana papryka.

Te szybkie i łatwe do przygotowania potrawy spodobają Ci się ze względu na ich pyszny smak oraz wysoką zawartość składników odżywczych: pełne przepisy na potrawy do przyrządzenia w piekarniku Smart Steam są dostępne w aplikacji App Candy simply-Fi w dowolnym miejscu i w dowolnym momencie. Smacznego!

10/09/18
Kategorie: