Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Najlepsze wodne zabawy i gry drużynowe

Wodne zabawy i gry drużynowe na świeżym powietrzu

Wraz z nadejściem lata i końcem szkoły, dzieci mają dużo czasu, który mogą spędzać z rodziną i przyjaciółmi na zewnątrz.

W tym artykule przedstawimy kilka najlepszych zabaw wodnych, którymi można cieszyć się w ogrodzie lub nad brzegiem morza, wszyscy przeciw wszystkim lub drużynowo, dzięki czemu dzieci mają rozrywkę i zawierają nowe przyjaźnie podczas letnich wakacji.

Zdobądź flagę... z kubkiem pełnym wody

Zdobądź flagę to jedna z klasycznych zabaw na letnie dni spędzane na zewnątrz:

• podziel dzieci na dwie drużyny i przypisz każdemu dziecku cyfrę;

• każde dziecko będzie trzymało w dłoniach kubek pełen wody (opcja na ciepłe dni);

• między drużynami ustaw osobę odpowiedzialną za flagę, zazwyczaj jakiegoś dorosłego, który wykrzykuje wybrane cyfry;

• gracze, których cyfra została wywołana, biegną w kierunku flagi;

• pierwszy, kto dobiegnie do flagi, musi rzucić swój kubek z wodą w kierunku przeciwnika;

• drużyna, która pod koniec rozgrywki jest bardziej mokra, przegrywa.

Ciepło - zimno

Jest to gra zespołowa, praktykowana na zewnątrz, podczas której wszyscy zawodnicy siedzą, tworząc okrąg, oprócz jednego z nich, który jest poza okręgiem i trzyma w dłoniach kubek pełen wody. Po kolei opiera dłoń o głowę jednego z dzieci, mówiąc ciepło lub zimno. Na słowo „zimno”, kubek z wodą rzucany jest w kierunku gracza na znak wyzwania i oboje zaczynają biec w przeciwnym kierunku wokół okręgu, starając się zdobyć lub odzyskać puste miejsce pozostawione w okręgu przez wybraną wcześniej osobę. Ten, kto pierwszy zdoła usiąść - wygrywa, a kto pozostał bez miejsca musi „wyzwać” inne dziecko.

Wodne rodzeństwo

Do tej gry wystarczy dwoje dzieci, które - ustawione jedno na przeciwko drugiego - muszą rzucić sobie wyzwanie: kto pierwszy napełni aż po brzeg pojemnik ustawiony w pobliżu ich stóp, przelewając do niego wodę ze swoich kubków.

Beach Volley i Beach Soccer na brzegu morza: wersja 7. atak

Istnieje wiele gier z piłką, w które można bawić się nad morzem: nad wszystkimi królują jednak siatkówka i piłka nożna, a konkurować z nimi mogą tylko rakietki. Te dwie gry wykonywane w wodzie mogą być bardzo przyjemne i orzeźwiające. Dla beach volley i beach soccer proponujemy wersję 7 .atak, w której dzieci biorące udział w grze, po szóstym odbiciu z rzędu muszą wykonać atak (7 dotknięcie, stąd nazwa gry) lub rzut, w zależności od gry, i trafić w inne dziecko, aby wyeliminować je z gry. Jeśli dane dziecko zablokuje piłkę lub uda mu się uniknąć trafienia poprzez zanurkowanie w wodzie, wyeliminowany zostanie atakujący.

27/06/19
Kategorie: