Zapytaj Candy
Wróć do bloga

Dezynfekujące cykle prania - jak uzyskać czyste ubrania

Zastanawiasz się, jak w higieniczny sposób wykonać pranie w pralce?

Użyteczne wskazówki dotyczące dezynfekcji odzieży w pralce i usuwaniu bakterii

 

Dezynfekcja odzieży w pralce jest niezbędna, jeśli chcesz usunąć wszystkie mikroorganizmy i prowadzić zdrowy styl życia. Mokre ścierki, ręczniki, szlafroki i inne elementy odzieży stanowią doskonałe środowisko rozwoju mikroorganizmów, które mogą powodować problemy z oddychaniem, alergie i stany zapalne. Aby tego uniknąć, ważne jest właściwe pranie i dezynfekcja ubrań oraz ich natychmiastowe osuszenie zaraz po cyklu prania. To ważne zadanie spełnia suszarka, która zapewnia perfekcyjnie suchą, świeżą i zdezynfekowaną odzież.

 

Czy aby uzyskać czystą i zdezynfekowaną odzież, należy stosować jakieś specjalne procedury? Jak działa higieniczny cykl prania w pralce? Oto kilka pomocnych wskazówek.

 

Nasze wskazówki dotyczące wykorzystania pralki w celu uzyskania czystej, zdezynfekowanej odzieży

Standardową praktyką, dyktowaną brakiem czasu i pośpiechem, jest gromadzenie przeznaczonych do prania rzeczy w koszu na pranie. Ten sposób jest na pewno wygodny, ale nie pomaga w zachowaniu czystej, higienicznej odzieży. Gromadzenie dużej ilości brudnych ubrań może doprowadzić do rozwoju mikroorganizmów w tkaninach, w których nawet po wypraniu mikroorganizmy te mogą się utrzymywać. Dlatego aby prowadzić zdrowszy styl życia, należy pamiętać o częstszym opróżnianiu kosza na pranie!

 

Należy również oddzielić delikatne ubrania od reszty prania, czyli na przykład ubranka dziecięce powinny być prane osobno i częściej dezynfekowane.

 

Kolejna wskazówka dotycząca prania: w celu uzyskania czystej, zdezynfekowanej odzieży należy wyjmować wyprane rzeczy z pralki zaraz po zakończeniu cyklu prania. Mokre ubrania pozostawione w bębnie na dłużej mogą stać się idealnym środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów.

Ale to nie wszystko: w deszczowe dni, kiedy trudno wysuszyć pranie na zewnątrz, Twoim sprzymierzeńcem będzie suszarka. Bez względu na to, czy już ją masz czy zastanawiasz się nad jej kupnem, możesz mieć pewność, że to urządzenie pomoże Ci szybciej wysuszyć upraną odzież oraz zachować ją w stanie zdezynfekowanym.

 

Aby uzyskać czystą, zdezynfekowaną odzież, niezbędne jest zapewnienie optymalnej higieny i prawidłowego funkcjonowania pralki. Możesz ją czyścić naturalnymi produktami takimi jak ocet lub za pomocą naszych produktów Care + Protect, służących do usuwania kamienia, dezynfekcji i zachowania czystości pralki.

Pamiętaj również zawsze o pozostawieniu otartych drzwiczek pralki na koniec każdego prania, aby wszelkie pozostałości wody wyschły, co pozwoli uniknąć tworzenia się pleśni w środku pralki.

 

Jakich cykli prania należy używać w celu dezynfekcji ubrań w pralce?

Wybór odpowiednich cykli prania w celu dezynfekcji odzieży w pralce ma bardzo duże znaczenie. Podczas gdy kolory można prać w temperaturze 60°C, delikatne lub mieszane tkaniny wymagają cyklu prania w temperaturze nieprzekraczającej 30/40°C.

Pranie w 40 stopniach pełni funkcję dezynfekcyjną wówczas, gdy używamy wybielacza lub detergentu na bazie wybielacza lub gdy uzupełnimy detergent wybielaczem tlenowym. Aby zdezynfekować pranie, można również używać naturalnych produktów, takich jak soda oczyszczona lub ocet

Jeśli nie masz czasu, a chcesz zdezynfekować swoje ubrania w pralce, idealnym rozwiązaniem jest pralka lub pralko-suszarka RapidÓ. Technologia Speed Driver Motor pozwala zwiększyć skuteczność prania o 50% w stosunku do tradycyjnych silników, gwarantując krótkie cykle prania. Ponadto RapidÓ to jedyna pralka, która ma 9 szybkich cykli prania, a więc oferuje idealne rozwiązanie dostosowane do każdej potrzeby: wśród tych szybkich cykli znajduje się 59 minutowy cykl dezynfekcyjny w temperaturze 60°C, przeznaczony do prania i dezynfekcji odzieży.

Sprawdź wszystkie pralki, pralko-suszarki i suszarki RapidÓ!

14/04/20
Kategorie: